pomosty pływajace

STOPGULL® – Systemy odstraszania mew do stosowania na jachtach i w przystaniach jachtowych.

NAJBARDZIEJ SKUTECZNE SYSTEMY ODSTRASZANIA MEW PRZEZNACZONE DO STSOWANIA NA JACHTACH

Firma Sempre Abril SL specjalizuje się w projektowaniu i produkcji układów odstraszających mewy, przeznaczonych do stosowania na jachtach
i w ich otoczeniu.

Firma wprowadziła na rynek systemy odstraszania mew pod nazwą handlową STOPGULL®, obejmujące szeroki asortyment wyrobów skutecznie rozwiązujących problem ptaków siadających na jachtach i zanieczyszczających je.

Mewy większą część doby spędzają w pasie przybrzeżnym i w portach, wyszukując na jachtach
najlepsze punkty do obserwacji kontrolowanego przez siebie obszaru. Ze względu na swą biologię
zawsze wybierają punkt najwyżej położony. Dlatego w portach 
i na torach wodnych oznaczonych pławami
i bojami mewy, kormorany i inne ptaki zamieszkujące wybrzeża wyszukują najwyższe punkty jachtów,
na których następnie siadają.

Siadając na przeciw słonecznych daszkach bimini, relingach bądź topach masztów pozostawiają tam swoje odchody. Palczaste krętliki systemu StopGull® utrudniają lądowanie ptakom płetwonogim, np. mewom czy kormoranom, i zniechęcają je do siadania na najwyższych punktach jachtów. (Oferujemy również krętliki systemu SeaGull przeznaczone do odstraszania ptaków innych niż płetwonogie).

Krętliki palczaste wykonane są z polimeru barwionego w masie i zabezpieczone przed działaniem promieniowania ultrafioletowego
oraz klimatu morskiego. Nie zagrażają one bezpieczeństwu ptaków.

Ponadto właściciele jachtów mogą zaoszczędzić tysiące litrów wody zużywanej na mycie jachtu, zapobiegając przedostawaniu się do środowiska agresywnych detergentów. Badania przeprowadzone przez producenta wykazały, że zastosowanie systemu StopGull® pozwala zaoszczędzić 25000 litrów wody rocznie.

StopGull® S/27

Krętliki palczaste S/27 wykonane są z polimeru barwionego w masie i zabezpieczone przed działaniem promieniowania ultrafioletowego orazklimatu morskiego. Nie zagrażają one bezpieczeństwu ptaków. Dzięki uniwersalnej konstrukcjiurządzenia te można bezpiecznie i skutecznie umieszczać na każdym elemencie łodzi, ponieważ nie zawierają żadnych części metalowych, nie zakłócają działania urządzeń elektronicznych
i można je mocować na każdej powierzchni.

Krętliki umieszczone w strategicznych punktach uniemożliwiają mewom i innym ptakom przybrzeżnym siadanie na salingach i topach masztów, antenach i wspornikach radarów, antenach radiotelefonów, latarniach, bojach, pławach i urządzeniach portowych.

kolory:

Biały     Beżowy     Bordowy     Czarny     Zielony     Niebieski     GranatowySystemStopGull® Bimini do daszków

Daszki Bimini, będące najwyżej położonymi częściami jachtów motorowych, są doskonałym miejscem do obserwacji otoczenia dla ptaków przybrzeżnych – mew, kormoranów i innych. Dlatego też, jeśli znajdą jacht z takim daszkiem, wciąż będą na nim siadać.

W rezultacie bimini stanie się dla nich domem - ze wszystkimi tego konsekwencjami (odchody, resztki pożywienia itp.).
Aby tego uniknąć, należy zastosować system StopGull® Bimini, którego obracające się palce utrudniają ptakom lądowanie
i uniemożliwiają siadanie.

System StopGull® Bimini składa się z pasa akrylowego brezentu o długości od 100 cm do 420 cm, mocowanego do daszka za pomocą taśm
z zatrzaskami. Wzdłuż pasa znajdują się podkładki do mocowania palczastych krętlików.

Wszystkie części zabezpieczono przed promieniowaniem ultrafioletowym i działaniem klimatu morskiego. Nie wymagają demontażu na czas żeglugi, gdyż krętliki nie zużywają się i nie emitują żadnego hałasu.

Oferujemy również systemy wykonywane na indywidualne zamówienie, o różnych wymiarach i sposobach mocowania.
System StopGull® Boom do bomów

Mając na względzie fakt, że mewy i kormorany z upodobaniem siadają także na bomach łodzi żaglowych, na bazie systemu StopGull Bimini firma Sempre Abril SL opracowała system StopGull Boom, przeznaczony do instalowania na bomach.

System ten pozwala zapobiec siadaniu na bomie mew i innych ptaków przybrzeżnych po zwinięciu żagla. Oferowany w siedmiu kolorach system można dostosować do różnych typów i długości bomów. Składa się on z pasa tkaniny akrylowej z palczastymi krętlikami, mocowanego do bomu paskami z zatrzaskami.

System StopGull®Handrail do relingów

Jeśli łódź nie jest wyposażona w daszek bimini, mewy siadać będą na relingu dziobowym lub rufowym. Dzieje się tak dlatego, że są to najwyżej położone elementy łodzi, a więc znajdują się one w obszarze wybieranym przez ptaki do kontroli obserwowanego obszaru. W celu zabezpieczenia tych części jachtów firma Sempre Abril SL opracowała system StopGull® Handrail, utrudniający ptakom siadanie, uniemożliwiający im lądowanie
i pozwalający uniknąć przedostawania się ich do niżej położonych części jachtu. System jest uniwersalny, można go dostosować do każdego typu, kształtu i średnicy relingu.

System składa się z pasów brezentu akrylowego w odcinkach o długości 100 cm. Na pasie znajduje się szereg podkładek do mocowania palczastych krętlików, a od strony wewnętrznej jest wyłożony pianką chroniącą przed wilgocią i roztoczami. Pasy mocuje się na poręczy relingu
za pomocą elastycznego sznura gumowego – stosowanie innych mocowań nie jest konieczne. 
Wszystkie części zabezpieczono przed promieniowaniem ultrafioletowym i działaniem klimatu morskiego. Nie wymagają demontażu na czas żeglugi, gdyż palczaste krętliki nie zużywają się i nie emitują żadnego hałasu. Oferujemy również systemy wykonywane na indywidualne zamówienie, o różnych wymiarach i sposobach mocowania.

System StopGull® Riel

StopGull®Riel to system uniemożliwiający lądowanie ptakom wszystkich gatunków. Niezależnie od konkretnego zastosowania
i szczegółów konstrukcyjnych, podstawą systemu jest palczasty element krętlikowy. Powoduje on utratę równowagi ptaka podczas lądowania,
ale nie stwarza ryzyka powstania u niego odczucia stresu ani okaleczenia.

Za pomocą kleju przemysłowego uniwersalny system StopGull®Riel można zainstalować na praktycznie każdej powierzchni – na budynkach, dachach magazynów, gzymsach, występach i wykuszach elewacji, a nawet na zewnętrznych urządzeniach,
jak np. klimatyzatory, dźwigi, żurawie portowe.

System pakowany jest po 3 sztuki o długości 40 cm każda (co odpowiada 1,2 mb); dostępny jest także w większych opakowaniach do zastosowań przemysłowych.

System StopGull® A-04 Canvas

Uniwersalny i łatwy w montażu system uniemożliwiający siadanie ptakom morskim i przybrzeżnym. Zbudowany na bazie krętlika palczastego S/27, mocowanego pojedynczo do wszelkiego rodzaju używanych na jachtach i łodziach osłon, plandek i brezentów – na kotwicach, bomach, zewnętrznych silnikach rufowych i zaburtowych itp.

Krętliki systemu StopGull A-04, strategicznie rozmieszczone w najwyższych punktach jachtu czy łodzi, uniemożliwiają mewom i innym ptakom siadanie na nich i w ten sposób chronią jednostkę przed zanieczyszczaniem. Produkowane są w 7 kolorach i zabezpieczone są przed działaniem promieniowania ultrafioletowego i klimatu morskiego.

Do sprzedawanych elementów systemu dołączone są narzędzia potrzebne do montażu. Montaż polega na przekłuciu otworu w brezencie
i założeniu wzmacniającej podkładki. Następnie krętlik wsuwa się w podstawkę i od spodu dociskowo mocuje do tejże podstawy.

Biały     Beżowy     Bordowy     Czarny     Zielony     Niebieski     GranatowySystem StopGull®Air

Urządzenie zapobiegające siadaniu mew i innych ptaków przybrzeżnych na jachtach, np. łodziach kabinowych do wędkarstwa sportowego, jachtach ze sztywnym dachem (hardtopach) itp., a także jednostkach żeglugi zawodowej.

Elementy systemu są proste w montażu, a jeśli to konieczne, można je również łatwo zdjąć z podstawki i schować. Istnieje również możliwość złożenia łopatek i żagielków oraz ułożenia ich na wsporniku zainstalowanym na dachu łodzi, co zapewnia bezpieczne żaglowanie bez obawy zagubienia elementów zainstalowanego systemu.

Pod naporem wiatru na żagielki znajdujące się na końcach łopatek urządzenie płynnie i regularnie obraca się, uniemożliwiając mewom, kormoranom i innym ptakom przybrzeżnym siadanie na sztywnych dachach i kabinach łodzi.

Urządzenie StopGullAir ® ma również tę zaletę, że bez względu na siłę wiatru nie może zostać zdmuchnięte z jachtu. Wyposażone jest 
w niewidoczne mocowania zapobiegające zagubieniu, np. w przypadku sztormu.